•   Czwartek, 18 lipca 2024
Porady

Błędy przy wyborze plecaka szkolnego

Kupując bez przymierzania, lub tracąc czas - i tak musisz go zwrócić.

Rodzice, znając wzrost swojego dziecka, kupują pod jego gust. W domu okazuje się, że produkt nie leży dobrze, a uczeń skarży się, że jest niewygodny. Przymierzanie wyklucza takie sytuacje i oszczędza rodzicom czas spędzony na zakupach. Z tego samego powodu montaż powinien być wykonywany "pod obciążeniem". Włóż do środka kilka podręczników i zeszytów, aby natychmiast zidentyfikować ewentualne problemy. Przy okazji, klienci Grizzly zawsze mają możliwość wymiany lub zwrotu towaru w ciągu 14 dni, pod warunkiem, że opakowanie i wygląd pozostają nienaruszone.

Kupowanie dla wzrostu, czyli "po co płacić dwa razy".

Są jeszcze rodzice, którzy martwią się, że dzieci zbyt szybko dorastają. Uważają, że zamiast kupować co roku nowy plecak, lepiej zaopatrzyć się w taki "do końca liceum". I niech go przez następne pięć lat nie będzie prosić o inny. Niestety, za te "oszczędności" dzieci płacą swoim zdrowiem. Po sześciu miesiącach dźwigania takiego ciężaru rozwija się u nich skolioza, pogarsza się postawa. Odpowiednio dobrany produkt w górnej części nie wykracza poza linię ramion, a w dolnej - poza linię bioder. Waga obciążonej torby na ramię również ma znaczenie: nie więcej niż 15% wagi dziecka w wieku szkolnym. Zasada ta nie dotyczy pierwszoklasistów, nie zaleca się im noszenia ciężarów większych niż dwa kilogramy.
Miękki plecak jako lżejszy i tańszy.

Często rodzice, chcąc ułatwić dziecku noszenie, kupują mu model w pełni usztywniony. To jest absolutnie zły wybór. Po pierwsze, ze względu na brak sztywnej ramy i twardego dna, będzie wisiał w torbie. Książki i zeszyty w nim będą w kompletnym bałaganie. Większość uczniów nie jest początkowo skłonna do utrzymywania idealnej hierarchii w swoim szkolnym "gospodarstwie domowym", a jest jeszcze to... Po drugie, przy braku zbitych pleców z powierzchnią odciążającą obciążenie na kręgosłup rozkłada się nieprawidłowo. Przykładem właściwego wyboru jest ten model Grizzly:
Plecak dla dziewczynek RG-865-2.jpg.
Posiada sztywne, anatomiczne oparcie i solidne, odchylane dno. Podręczniki są w porządku, obciążenie jest równomiernie rozłożone, a dziecku jest wygodnie.

Szukasz solidnego plecaka szkolnego na lata? Sprawdź więcej na https://nos-to.pl/kategoria-produktu/plecaki/ >>

Tylko jeden przedział: "Po co, wystarczy mu, to dziecko!".

Ciekawe co myślą producenci plecaków dla dzieci z jedną komorą? Pewnie myślą, że nie są przeznaczone do szkoły, ale na spacer po najbliższym parku. Ale jeśli mówimy o uczniu, to powinny być co najmniej dwa przedziały. I więcej kieszeni, do których można włożyć śniadanie, butelkę z wodą do picia, zmianę butów. Niektórzy producenci - w tym Grizzly i Orange Bear - produkują artykuły z wewnętrznym organizerem w piórniku. Dzieci je po prostu uwielbiają i z wielką przyjemnością noszą do szkoły.
Wąskie paski niskiej jakości - "Ale to jest tanie!

Przed rozpoczęciem roku szkolnego na szkolnych bazarach pełno dziecięcych plecaków z paskami z płóciennej taśmy. Obciążone, raniły ramiona dziecka, ocierając je prawie do krwi. Należy unikać tego nieracjonalnego zakupu. Jako pozytywny przykład chciałbym podać ten model:

Jego szerokie, grube, dobrze wzmocnione ramiączka nie powodują dyskomfortu. Ramiączka mają regulowaną długość. Można regulować jego długość, dzięki czemu, gdy dziecko założy go na kurtkę puchową zimą, ramiączka nie będą się skręcać i psuć ubrania.

Wąskie zamki błyskawiczne z małymi, niewygodnymi breloczkami.

W sprzedaży pojawiają się plecaki z dużą ilością przegródek i kieszeni. Po prostu ich otwieranie jest bardzo niewygodne - zwłaszcza dla dziecka z małymi rączkami. Kolejną rzeczą są duże zamki błyskawiczne z mocnymi suwakami i dużymi brelokami, które zapewniają bezpieczne połączenie i łatwe otwieranie-zamykanie. Aby zrozumieć, gdzie kończy się wygoda, a zaczyna dyskomfort, należy pozwolić uczniowi samodzielnie ćwiczyć otwieranie i zamykanie kieszeni. Jeśli nie potrafisz zrobić tego dobrze, musisz wybrać inny model.

Brak refleksyjnych szczegółów - "Po co, skoro szkoła jest obok?

Rodzice nie mogą kontrolować swoich dzieci 24 godziny na dobę, więc celem jest, aby czas spędzony poza szkołą był jak najbardziej bezpieczny. Na tym tle zakup plecaka bez fluorescencyjnych elementów wygląda więcej niż dziwnie. Oszczędza się w ten sposób grosze, ale ryzyko rośnie niepomiernie. Jaskrawe, świecące w ciemności elementy pomogą kierowcom w porę zauważyć dziecko na drodze i uniknąć potrącenia.

Kieszenie na rzepy - "Bo suwaki się psują".

Wręcz przeciwnie: to rzepy zawodzą i przestają zabezpieczać kieszenie po zamknięciu. Jest to szczególnie częste, gdy plecak jest zbyt ciasno upchany. Jednak w przypadku modeli dla dzieci w wieku szkolnym nie należy dopuszczać do przeładowania. Dobrej jakości zamki niezawodnie chronią zawartość plecaka przed zgubieniem, podczas gdy kieszenie na rzepy często powodują wypadanie i gubienie rzeczy.

Zakup modelu bez akcesoriów

Często, gdy czasu jest mało, rodzice kupują plecaki dla dzieci w wieku szkolnym, nieszczególnie "zawracając sobie głowę" badaniem ofert rynkowych. Następnie, co się dzieje, jest następujący: córka lub syn wraca do domu ze szkoły i z żalem reprymendę mamę i tatę, że jego dziewczyna dołączony satchel jasny organizator piórnik i breloczek w postaci wspaniałego pomarańczowego niedźwiedzia. A do plecaka mojej sąsiadki dołączony był worek na buty na zmianę. Oto prawdziwe sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy, gdy dodatkowe akcesoria są dostępne, ale nie trzeba za nie płacić osobno.

 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾