•   Niedziela, 16 czerwca 2024
Porady

Turystyczne łóżeczko

Jest to forma łóżka dla dzieci, które da się łatwo złożyć i przemieścić w inne miejsce. Oprócz wyjazdów przyda się np. w domu, gdy chcemy mieć dziecko przy sobie np. w kuchni.

Kiedy dobrze jest kupić?

Z takiego łóżeczka skorzystają ludzie często podróżujący z pociechami, szczególnie przy noclegach w miejscach nie mających łóżeczka dla malców. Jeżeli podróżuje się rzadko, turystyczne łóżeczko można zawsze pożyczyć.

Dodatkowo przydatne będzie w czasie noclegów u dziadków. Sprawdzi się tu w miarę tanie łóżeczko na stałe.

Ponadto taki rodzaj łóżeczka będzie też działać jako kojec.

Warto?

Turystyczne łóżeczko jest bogate w zalety. Można z nim wszędzie podróżować, dziecko śpi zawsze w tym samym miejscu i przyda się, jeśli gościmy ludzi z małymi dziećmi.
Jednakże, jeśli nie jesteśmy pewni czy przyda się ono w czasie podróżowania, lepiej go nie kupować. Dzieci szybko rosną, a jeśli ma się mało miejsca w domu, ich użytek będzie minimalny lub niewygodny.

Turystyczne łóżeczko nie może być zamiennikiem tradycyjnej wersji!

łóżeczko turystyczne

Co jest ważne?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort naszej pociechy. Łóżeczku musi mieć atesty potwierdzające ten stan jak i informacje że są odpowiednie do użytku przez dzieci. Musi być solidne, a jednocześnie stabilne. Same materiały muszą być wytrzymałe i porządne. Jeśli do kompletu dodano materac słabej jakości, kupno osobnego sztuki może okazać się dobrym rozwiązaniem. Dobrze jest sprawdzi jaką ma długość - czasem są one krótsze niż tradycyjne wersje.
Warto też spojrzeć jak się składa i rozkłada mebel. Montaż powinien być łatwy - dobrze sprawdzić to w sklepie. Ważna jest też waga i rozmiar przed i po złożeniu. Jego przechowywanie i przenoszenie powinno być łatwe i nie sprawiać problemów. Dobrze jest sprawdzić czy złożona wersja zmieści się do miejsca, w którym ma być przechowywany czy do samego bagażnika. Idealnie posłuży się wyposażenie go w ochronny pokrowiec. W niektórych modelach dodano kółka i uchwyty mające uprościć przenoszenie łóżeczka - zwłaszcza, jeśli podróżuje się PKP lub PKS-em.

Turystyczne łóżeczka są podobne do tradycyjnych wersji, ale dostępne są takie wyglądające jak gondole.

Akcesoria
Jeśli do wyboru mamy mnóstwo modeli z podstawowymi opcjami, podczas wyboru można spojrzeć na dodatki. Przydatne mogą być szufladki czy kieszenie na rzeczy dla malców. Praktyczny może okazać się też parawan ochraniający przed światłem, gdy malec kładzie się spać. Jeśli łóżeczko jest dla niemowlęcia, przewijak będzie przydatny. Czasem turystyczne łóżeczka mają dodatki w postaci wiszących zabawek lub karuzeli, jednakże waga staje się wtedy większa, a sama poręczność mniejsza!

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾