•   Sobota, 25 maja 2024
Zabawki

Pluszaki i maskotki do spania. Jakie najlepiej wybrać dla dziecka?

Pluszowe misie to zabawki, które uwielbiają wszystkie dzieci, dlatego też można je znaleźć w pokoju każdego malucha. Pluszaki nie służą jednak nie tylko do zabawy, czy ozdobienia pokoju, wiele dzieci traktuje je jako przytulanki, z którymi śpią. Na co warto zwrócić uwagę wybierając pluszowe misie do spania?

Pluszowe misie i maskotki do spania

Pluszowe misie są jednymi z nielicznych zabawek, które są lubiane przez dzieci w różnym wieku. To nie dziwi, ponieważ miękkiego pluszaka można przytulić, czy wziąć ze sobą do spania. Większość dzieci ma swoje ulubione misie, których nie chcą się pozbywać przez wiele lat, dlatego też zabawki często są one zszywane czy reperowane w inny sposób. Nie da się ukryć, że pluszaki to doskonały pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku, ponieważ miś może być podarunkiem nawet dla niemowlaka.

Jakiego pluszaka wybrać?

Wybór pluszowych misiów jest bardzo duży. Zwykle mają one kształt zwierzaka: psa, kota, niedźwiedzia, lwa, czy świnki, niekiedy można znaleźć także mniej typowe pluszaki, np. w kształcie dinozaura. Wiele dzieci ma swoje ulubione bajkowe postaci. Producenci wychodzą temu naprzeciw, dzięki czemu na rynku można znaleźć pluszaki w kształcie popularnych postaci z bajek. Szukając pluszowego misia do spania dla dziecka warto postawić na klasycznego pluszaka, do którego malec będzie mógł się przytulić. Fajnym pomysłem może okazać się zakup miśka o dużych gabarytach, na którym dziecko będzie się mogło wygodnie położyć.

miś do spania

Pluszowe misie do spania dla niemowląt

Szukając misia do spania dla niemowlaka warto zwrócić uwagę na misie na baterie, które wydają uspokajające odgłosy, a tym samym pomagają dziecku usnąć. Dźwięki, które wydają takie pluszaki mają kojarzyć się maleństwu z odgłosami, które słyszało w brzuchu mamy. Niektóre spośród takich zabawek (nazywanych także szumiącymi misiami) mogą dodatkowo reagować na płacz maluszka.

Inny miś warty uwagi to tzw. uspokajacz, który odtwarza kołysanki lub wspomniane już szumy. Dodatkowo zabawka może pełnić funkcję lampki nocnej. Należy jednak nadmienić, że uspokajacze nie są tradycyjnymi misiami, w związku z czym nie należy kłaść ich do łóżeczka dziecka, lecz na komodzie obok niego.

Na co zwrócić uwagę wybierając misia do spania dla dziecka?

Kupując pluszowego misia dla małego dziecka należy zwrócić uwagę na to, by nie miał on elementów, przez które malec może się skaleczyć. Ponadto nieduże elementy powinny  być starannie przyszyte lub przytwierdzone w inny sposób, aby dziecko nie mogło ich połknąć. Rodzice muszą pamiętać o tym, że pluszaki muszą być regularnie czyszczone. Rzecz jasna misie na baterie nie mogą być prane, warto mieć to na uwadze decydując się na zabawkę tego typu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾