•   Sobota, 25 maja 2024
Ciąża

5 rzeczy do zrobienia, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży

Gratulacje! Bez względu na to, czy skaczesz z radości, jesteś w stanie szoku, czy też czujesz mieszankę obu tych rzeczy - jesteśmy tu, aby wspierać Cię na każdym kroku, aby pomóc Ci zajść w zdrową ciążę.

Upewnij się, że siedzisz wygodnie, weź głęboki oddech i pozwól nam poprowadzić Cię przez pierwsze dni. Oto pięć rzeczy, które pomogą ci jak najlepiej rozpocząć ciążę.

1. Obliczyć termin płatności

Wypracuj termin porodu swojego dziecka za pomocą naszego prostego kalkulatora i zapisz się na nasz e-mail dotyczący ciąży, aby otrzymywać co tydzień bezpłatne informacje na temat rozwoju Twojego dziecka.

2. Śledzić rozwój swojego dziecka

Możesz zapisać się tutaj, aby otrzymywać od naszych położnych cotygodniowe maile, które pozwolą Ci śledzić rozwój Twojego dziecka w łonie matki, powiedzą Ci, czego możesz się spodziewać i poinformują Cię, co i kiedy musisz zrobić. 

3. Skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym

Będzie to pierwsza wizyta, która rozpocznie Twoją opiekę w czasie ciąży (opieka przedporodowa). Twój lekarz pierwszego kontaktu poinformuje zespół położnych, że jesteś w ciąży i wyznaczy termin Twojej wizyty, co zazwyczaj ma miejsce w okolicach 8-10 tygodnia ciąży. Możesz również od razu zgłosić się do położnej lub umówić na wizytę u niej, ale Twój lekarz może poinformować Cię o tym, jak to działa w Twojej okolicy.

4. Sprawdź, czy jesteś zdrowy

Wypracuj swój BMI i sprawdź spożycie kofeiny za pomocą naszych zdrowych narzędzi ciążowych. Teraz, gdy jesteś w ciąży, być może będziesz musiała dokonać kilku prostych zmian w stylu życia, aby pomóc swojemu dorastającemu dziecku.

Sprawdź, jak bardzo jesteś zdrowa, korzystając z naszych zdrowych narzędzi ciążowych.

5. Skup się na nich dla bezpieczniejszej ciąży

  • Odłóż to: Jeśli palisz, teraz jest czas na rzucenie palenia. Załatw sobie pomoc w rzuceniu palenia.
  • Pożegnaj się z alkoholem: Picie alkoholu może zaszkodzić rozwojowi dziecka, a całkowite uniknięcie alkoholu w czasie ciąży to jedyny sposób, aby upewnić się, że dziecko jest bezpieczne. Dowiedz się, jak Twoja położna może pomóc Ci w rzuceniu palenia.
  • Zrób sobie przerwę: Hormony ciążowe mogą powodować u Ciebie zmęczenie i stres, dlatego ważne jest, abyś poświęciła trochę czasu na odpoczynek. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak się uspokoić.
  • Ruszaj się dalej: Ćwiczenia w czasie ciąży są wspaniałe dla Ciebie i Twojego dziecka, ale nie oznacza to, że musisz iść na siłownię. Codzienny spacer z przyjaciółką lub psem może być świetnym sposobem na utrzymanie aktywności w ciąży. Pobierz nasz plan ćwiczeń ciążowych.
  • Pobierz swoje witaminy: Nie musisz wychodzić po witaminy ciążowe, ale istnieje kilka suplementów, które są niezbędne w czasie ciąży. Dowiedz się, jakie suplementy musisz przyjmować.
  • Uważaj na niektóre pokarmy: Ważne jest, aby w czasie ciąży stosować zdrową i zrównoważoną dietę oraz starać się unikać pokarmów bogatych w cukier, sól i tłuszcze. Istnieją również pewne pokarmy, które narażają dziecko na ryzyko i należy ich unikać razem. Dowiedz się, jakiej żywności należy unikać w czasie ciąży.
  • Bądź mądra w kwestii kofeiny: Kofeina znajduje się w czymś więcej niż tylko w herbacie i kawie. Na przykład, czy wiesz, że chowa się w czekoladzie? Radzimy nie mieć więcej niż 200mg kofeiny dziennie - dowiedz się, jak to wygląda.
  • Dowiedz się, jakie leki są bezpieczne: Porozmawiaj z pracownikiem służby zdrowia przed zażyciem nowych leków lub zaprzestaniem przyjmowania obecnych. Dowiedz się, jakich leków należy unikać w czasie ciąży.

6. Radzić sobie z objawami wczesnej ciąży

Pierwsze kilka tygodni ciąży może być najtrudniejsze, jeśli chodzi o odczuwanie duszności. Zmęczenie, bolące cycki i poranna choroba są częste w pierwszych tygodniach ciąży. Dowiedz się, jak sobie z nimi radzić.

Są pewne objawy, które mogą być oznaką, że coś jest nie tak. Zwróć na nie uwagę za pomocą naszego testu sprawdzającego objawy i niezwłocznie skontaktuj się z położną, jeśli je masz.

Zobacz także: Sara Boruc opowiedziała jak poinformowała męża, że będą mieli syna.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾