•   Niedziela, 16 czerwca 2024
Porady

Jak znaleźć dobrego dentystę w Krakowie?

Jest wiele osób, które gdy tylko usłyszą słowo “dentysta”, najchętniej włączyłyby piąty bieg i uciekały jak najszybciej tylko potrafią. Usługi te nie należą do najprzyjemniejszych, jednak jeśli chcemy być właścicielami pięknego hollywoodzkiego uśmiechu, trzeba o niego odpowiednio dbać. Oto 3 rady,  jak znaleźć dobrego dentystę w Krakowie. 

Dbanie o zdrowie naszych zębów to bardzo ważna sprawa. Nie powinniśmy odkładać tego na ostatnią chwilę, ani oddawać się w ręce nieodpowiednio wyspecjalizowanych stomatologów. Jak zatem szukać dobrego dentysty w Krakowie? 

1. Internet nie zawsze prawdę Ci powie

Pomocny w poszukiwaniach może okazać się oczywiście wszechwiedzący internet. To tam znajdziemy mnóstwo forów dyskusyjnych, gdzie klienci wyrażają swoje opinie o stomatologach. Część ludzi to właśnie to źródło wiedzy uważa za najbardziej wiarygodne. Należy jednak podejść do tego typu stron internetowych z dużym dystansem - wiele opinii, które wydają nam się obiektywne, pisane są właśnie przez placówki, o których mówi opinia. Aby znaleźć profesjonalnego dentystę w Krakowie, należy przejrzeć kilka forów dyskusyjnych, ale także sprawdzić strony internetowe z wykazem wszystkich dostępnych stomatologów.

dentysta w Krakowie

2. Strona internetowa

Jeśli na podstawie wyczytanych opinii jakiś dentysta w szczególności przypadnie nam do gustu, warto sprawdzić jego oficjalną stronę internetową. Powinniśmy znaleźć tam spis usług, cennik czy przedstawienie pracujących w danej firmie stomatologów. 

Dentyści w Krakowie najczęściej oferują podstawowe usługi stomatologiczne takie jak wypełnienia światłoutwardzalne, za które zapłacimy od 130 do nawet 200 złotych. Cena uzależniona jest od wielkości wybrakowania. Kolejną usługą jest najzwyklejsze badanie jamy ustnej, za którą w Krakowie wydamy od 50 do 100 zł. Jeśli natomiast nasz ząb wymaga wyrwania, będzie to nas kosztować od 100 do nawet 400 zł, w zależności od zęba.

Usługi jednak to nie jedyna kwestia, nad którą powinniśmy się pochylić. Przyjrzyjmy się też estetyce strony internetowej oraz sprawdźmy przedstawiony na niej personel. Profesjonalni stomatolodzy powinni w osobnej zakładce dokładnie wymienić swoje osiągnięcia i zakres usług. Ponadto, dobrze, gdy udostępnione są godziny przyjęć u danego dentysty. Przykładem przyjaznej pacjentowi strony internetowej jest witryna kliniki stomatologicznej CDC - https://cdcstomatologia.pl/ . Przejrzysty cennik i łatwy dostęp do formularza kontaktowego to klucz do sukcesu strony tego typu.

3. Poczta pantoflowa

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poznanie wiarygodnych opinii o dentystach, jest popytanie o swoje doświadczenia znajomych czy członków rodziny. To oni najczęściej udzielą nam szczerej odpowiedzi, która nie będzie podparta żadną korzyścią finansową. Znajomi i rodzina z całą pewnością opowiedzą nam z najmniejszymi szczegółami relacje z ich wizyty u danego stomatologa i podpowiedzą, czego możemy się u niego spodziewać.

Wybór dentysty w Krakowie wcale nie musi być trudny. Pomocny może nam być przede wszystkim Internet, ale również znajomi i rodzina, których darzymy zaufaniem. Warto jednak z całą pewnością włożyć w poszukiwania trochę wysiłku, ponieważ zdrowie naszych zębów powinniśmy oddać w ręce jak najlepszych specjalistów.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾