•   Niedziela, 16 czerwca 2024
Zabawki

Zjeżdżalnia do pokoju dziecięcego. Czy warto?

Drewniana zjeżdżalnia w pokoju dziecka to świetny pomysł dla energicznych, rozbrykanych maluchów. Dzięki niej mogą one świetnie bawić się w domu, a do tego jest to element wystroju, którego będą im zazdrościć wszyscy rówieśnicy. Idealny model powinien być wybrany dla sypialni malucha w oparciu o ilość dostępnego miejsca. Wiek malucha jest kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze drewnianej zjeżdżalni, która ma pasować do sypialni malucha. Istnieje wiele opcji.

DLACZEGO DREWNIANA ZJEŻDŻALNIA POWINNA BYĆ ZAINSTALOWANA W POKOJU DZIECKA?

Każdy z nas może pamiętać zabawę na zjeżdżalni. Zjeżdżalnia dawała wiele radości. A im dłuższa była zjeżdżalnia, tym większa była zabawa. Obecnie można je spotkać nie tylko na placach zabaw, ale także w ogrodach i domach. Zostały zmniejszone przez producentów do idealnego rozmiaru, co spowodowało wzrost popytu na te zabawki. Modele te mają tę zaletę, że maluch nie musi czekać w kolejce, aby zjechać. Może korzystać ze zjeżdżalni jak ze swojej własnej. Warto wspomnieć o wielu korzyściach, jakie daje zabawa na placu zabaw. Zabawa w podchody z rówieśnikami i bieganie po atrakcjach placu zabaw nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także usprawnia umysł. Maluch może również ćwiczyć równowagę i koordynację ruchową. Istnieją inne korzyści z figli na placu zabaw, jak również domowej roboty drewniana zjeżdżalnia dla dzieci.

- Rozwój zręczności palców i dłoni

Obliczanie ryzyka, zwłaszcza podczas wspinania się na zjeżdżalnię.

- Rozwijane są drobne umiejętności motoryczne i koordynacja ręka-oko

- Wzmacnianie mięśni

Smutno jest widzieć dzieci młodsze niż kiedykolwiek, które noszą swoje smartfony i tablety wokół. Technologia sprawiła, że maluchy rzadziej bawią się na placach zabaw. Wpływa to również na ich zdolność do komunikowania się z innymi. Możesz pobudzić kreatywność u swojego dziecka kupując drewnianą zjeżdżalnię, którą można umieścić w ich pokoju.

JAK WYBRAĆ ZJEŻDŻALNIĘ DO POKOJU DZIECKA?

Jest takie tradycyjne pytanie, które pojawia się przy zakupie wielu gadżetów dla maluchów i starszych. Jakie są wrażenia po zakupie drewnianej zjeżdżalni do pokoju dziecka? Ta zabawka cieszy się coraz większą popularnością. Należy pamiętać, że zabawka ta powinna być zakupiona nie tylko ze względów estetycznych (aby pasowała do wystroju), ale także ze względów bezpieczeństwa.

Na rynku istnieje wiele rodzajów zjeżdżalni. Jednak najbardziej bezpieczne są zjeżdżalnie drewniane. Dlaczego? Są wykonane z naturalnych materiałów i często nie są malowane. Lite drewno jest lekkie i dobrze oszlifowane. Taka zjeżdżalnia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne są również modele składane. Zjeżdżalnia składa się z modułowych elementów. Do zjeżdżalni można dobudować na przykład drewniany domek. Trudno jednak znaleźć miejsce w domu, więc często widuje się ją na podwórkach. Ważne jest, aby sprawdzić producenta przed zakupem drewnianej zjeżdżalni do sypialni dziecka. Najlepszym miejscem do zakupu wysokiej jakości zabawek, wykonanych zgodnie ze wszystkimi normami unijnymi, jest nasz rodzimy rynek.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾