•   Niedziela, 21 kwietnia 2024
Porady

6 walorów kołdry obciążeniowej

​Kołdra obciążeniowa przeniesie Cię do krainy spokojnego i efektywnego snu dzięki właściwościom terapeutycznym. Połączenie ciepłego przykrycia z drobnymi obciążnikami sprawia, że korzystanie z kołdry to prawdziwa przyjemność. Owinięcie nią jest jak przytulenie życzliwej osoby, a równomiernie rozłożony nacisk daje eteryczne i relaksujące poczucie bezpieczeństwa. Jakie korzyści jeszcze możesz czerpać z użytkowania kołdry obciążeniowej?

Odprężenie i relaks

Ciężar kołdry wywołuje reakcję ze strony układu nerwowego. Proces ten oddziałuje korzystnie na całe ciało. Pod wpływem subtelnego ucisku redukowane jest napięcie mięśniowe, przez co zyskujemy beztroskie odprężenie i rozluźnienie organizmu. Uczucia zrelaksowania doświadczymy już po kilku minutach użytkowania. Jego długotrwały efekt zaś, pozytywnie wpływający na zachowanie równowagi psychicznej i fizycznej, towarzyszyć nam będzie przez resztę dnia.

Terapeutyczne działanie

Sensoryczne impulsy wzmacniają czucie głębokie, zwane także kinestezją, co jest pożądanym efektem wspierającym fizjoterapię zaburzeń motorycznych. Kołdra obciążeniowa bywa polecana jako uzupełnienie terapii sensorycznej u osób dorosłych i dzieci, jak również nieocenione urozmaicenie walki ze stresem.

Uspokajający efekt przytulenia

W świetle badań efekt przytulenia imitowany przez kołdrę działa kojąco i uspokajająco na osoby z przypadłościami lękowymi. Wyciszony organizm łatwiej radzi sobie z czynnikami stresogennymi, a złagodzenie oraz ukojenie nerwów niweluje towarzyszące takim osobom problemy ze snem. Pod wpływem kołdrowego otulenia wydzielają się także hormony szczęścia – oksytocyny – oraz melatonina regulująca rytm dobowy organizmu.

Pomoc w walce o dobry sen

Kołdra obciążeniowa może być doraźnym oraz skutecznym środkiem na zaburzenia snu jeszcze z jednego powodu. Pomaga w utrzymaniu głębokiej fazy snu, przez co ten staje się bardziej produktywny, a my budzimy się szczęśliwi i wypoczęci.

Wpływ na skupienie i koncentrację

Odprężony i rześki organizm po dawce wartościowego snu dostaje mocnego, motywującego napędu do działania w ciągu dnia. Zrelaksowany umysł dużo łatwiej przyswaja burzę impulsów oraz otaczających go bodźców, lepiej radzi sobie ze skupieniem, jak również z koncentracją. Ze względu także na walory wyciszające, świetnie sprawdzi się u osób z nadpobudliwością, np. z ADHD lub z zespołem niespokojnych nóg.

Regulacja temperatury

Kołdra obciążeniowa wykazuje także funkcję regulacji temperatury. W chłodniejsze dni okryje nas przyjemną warstwą ciepła, a w upalne zaznamy przyjaznego i pożądanego uczucia chłodzenia.

Produkt wielu zalet – gdzie nabyć

Kołdry obciążeniowe są zwane także sensorycznymi lub terapeutycznymi, dlatego pod tymi różnymi nazwami należy szukać ich w sklepach. Najlepiej zaopatrzyć się w taki produkt ze sprawdzonego i godnego zaufania źródła. Takim jest np. sklep internetowy Gravity Blankets, który oferuje kołdry dostosowane do różnorodności wieku, wagi i preferencji użytkowników. Przykrycia są uszyte ręcznie, z dbałością o wykończenia i szczegóły, a do tego z naturalnych materiałów. Wszystko to po to, aby dać pełen komfort i satysfakcję z ich stosowania.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾