•   Sobota, 25 maja 2024
Zabawki

Artykuły plastyczne, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię

 

Plastyka to jeden ze szkolnych przedmiotów, które wymagają szczególnego przygotowania. Dzieci uczestniczące w lekcjach potrzebują nie tylko kartki i kredek, ale też licznych innych artykułów plastycznych. Warto przy tym pamiętać, że na szkole nie kończy się świat. Prace plastyczne wykonywane w domu wzmacniają więź pomiędzy dzieckiem a rodzicami, wspomagają motorykę małą i sprawność manualną, pobudzają wyobraźnię i pozwalają odkryć nowe talenty. Oto kilka propozycji artykułów plastycznych, które warto kupić dziecku.

Kreatywne artykuły plastyczne dla dzieci

Rynek zabawek kreatywnych i artykułów plastycznych dla dzieci jest naprawdę ogromny - można się w nim łatwo zgubić. Polecamy szczególnie ciekawe opcje dla małych artystów i rodziców, którzy chcą przyjemnie spędzić z nimi czas, tworząc coś wspólnymi siłami.

Plastyczna masa papierowa

Bezpieczna i łatwa w formowaniu. Pozwala stworzyć piękne dekoracje na każdą okazję. Starsze dzieci samodzielnie uformują z niej gwiazdy, aniołki czy zwierzątka, a dla młodszych można przygotować kartonowe szablony do oblepiania. Oprócz wielu godzin świetnej zabawy otrzymujemy domowe, niepowtarzalne figurki czy ozdoby choinkowe. Masa papierowa jest ekologiczna, niedroga, a do tego odporna na tłuczenie, czego nie można powiedzieć o glinie czy masie solnej. Gotowe figury można następnie wspólnymi siłami pomalować.Pastele i farby do tkanin

Propozycja stworzenia własnego, niepowtarzalnego ubrania zachęci nie tylko młodego projektanta i projektantkę mody. To także opcja dla dzieci, które nie do końca przepadają za pracami plastycznymi. Wystarczy biały, gładki T-Shirt i zestaw farb lub pasteli do tkanin w ulubionych kolorach. W ten sam sposób można ozdobić też poduszkę, bawełnianą torbę czy zasłonę na okno. Pastele do tkanin o konsystencji pasteli olejnych to niezbyt inwazyjne i mało brudzące alternatywy dla klasycznych farb w słoiczkach - świetne dla młodszych dzieci.

Farby do malowania palcami

To prawdziwa frajda dla dzieci w każdym wieku, a i niejeden dorosły odkryje w sobie pokłady artystycznego polotu. Wystarczy zabezpieczyć podłogę folią, założyć stare ubranie i... malować! To zabawa, która pozwala się pobrudzić, uwolnić myśli i naprawdę świetnie się bawić. Idealne farby w tym celu to tempery do malowania dłońmi. Mają intensywne, nasycone barwy, dużą gęstość, ładnie kryją, a przy tym łatwo się zmywają. To godni następcy plakatówek o rozmytych, nijakich barwach. Warto pamiętać przy tym, że malowanie to nie tylko płótno czy kartka papieru - to także drewno lub szkło jako wyjątkowo ciekawe podłoże.

Piasek kinetyczny

Hitem ostatnich lat jest piasek kinetyczny, czyli niezwykła masa o konsystencji zbliżonej jednocześnie do piasku i plasteliny. Piasek jest niebrudzący i hipoalergiczny. Na pewno nie rozsypie się dookoła - jego właściwości pozwalają utrzymać go w zbitej formie. Można w nieskończoność zmieniać jego formy, lepiąc ciągle nowe kształty i figury. Piasek kinetyczny dostępny jest w wielu żywych kolorach, a także w kompletach z foremkami i innymi akcesoriami.

Czy warto kupować dziecku artykuły plastyczne?

Lista zabawek, które warto kupować dziecku jest długa - wie o tym każdy rodzic. Lista zabawek, które dziecko chciałoby mieć nie mieści się na żadnej kartce. Artykuły plastyczne to dobra inwestycja w kreatywność, cierpliwość i sprawność motoryczną dziecka w każdym wieku. Odpowiednio dobrane, ciekawe artykuły rozbudzą artystyczną duszę nawet w tych dzieciach, które nie przepadają za podobnymi zajęciami. Przy zabawie artykułami plastycznymi warto dać dziecku absolutną wolność i szerokie pole do popisu.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾