•   Czwartek, 18 lipca 2024
Porady

Co powinieneś wiedzieć, wybierając biurko dla swoich dzieci

Dla dzieci w wieku szkolnym przy dekorowaniu pokoju szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego biurka i krzesła. Dzieci siedzą dziś ponad 10 godzin dziennie, choć ciało ludzkie nie pasuje do tak pasywnego trybu życia. Dzieci są szczególnie podatne na długie okresy siedzenia w niewłaściwej pozycji. W czasie rosnącej potrzeby posiadania mebli, które mogą nieustannie dostosowywać się do potrzeb swojego ciała. Dobra pozycja siedząca jest ważna dla prawidłowego rozwoju ciała. Meble nie powinny umożliwiać dzieciom siadania w pozycji zgiętej, nóżki nie powinny wisieć w powietrzu z powodu zbyt wysokiego krzesła, a także powinny zapewniać wystarczająco dużo miejsca na nogi pod biurkiem.

Wybór krzesła

Krzesło powinno mieć dźwignię pleców i regulację wysokości, aby nogi podczas siedzenia w kolanie były prostopadłe. Krzesło powinno być wyposażone w kółka oraz możliwość regulacji wysokości i głębokości siedziska ze względu na ciało, a także umożliwiać ruch umożliwiający krążenie. Jeżeli krzesło posiada siedzisko, dłonie powinny być również w przybliżeniu pod kątem prostym. Krzesło do pracy powinno mieć możliwość sporadycznego przechylania i zmiany pozycji ciała, ponieważ stwierdzono, że szkodliwe jest nadmierne utrzymywanie ciała w tej samej pozycji, choć jest to dla niego łatwe.

Wybór biurka

Jeśli chodzi o wybór biurka dla Twojego dziecka, powinno ono mieć wymiary co najmniej 60 x 120 cm, wzrost wagi zależy od wzrostu dziecka. Wysokość stołu powinna być równa wysokości blatu roboczego, który będzie oddalony od oczu dziecka o około 30 cm. Optymalny wzrost, jeśli stół może być regulowany, jak również może monitorować wzrost dziecka. W razie potrzeby można ustawić się i pozostawić miejsce na nogi pod biurkiem. Możliwość przechylenia deski roboczej powinna zapewnić dobrą pozycję ciała podczas pisania.

Dzieci potrzebują miejsca pracy tak samo jak dorośli - pamiętajcie o stosach prac domowych, nie wspominając o godzinach spędzonych na obowiązkowym gapieniu się w przestrzeń... Nie wspominając już o tym, że dzisiaj musimy zrobić miejsce dla komputerów. Chociaż biurka dziecięce działają podobnie jak biurka dorosłych, jest kilka różnic, które trzeba wziąć pod uwagę. Na początek, rozmiar biurka musi być dostosowany do mniejszej postury dzieci. Następnie zastanówcie się nad funkcją i stylem biurka - czy jest ono atrakcyjne? Czy to biurko zachęci Wasze dzieci do odrabiania zadań domowych na czas? Jeśli zastanowisz się nad kilkoma prostymi czynnikami, takimi jak potrzeby użytkownika biurka, wybór właściwego z nich powinien być równie prosty jak ciasto.

Ergonomia przestrzeni kosmicznej

Zasada jest dokładnie taka sama jak przy zakupie biurka dla siebie. Biurko musi pasować do anatomii Twoich dzieci, tak aby były wygodne i nie zostały zgniecione w kącie lub zgniecione przez ekran. Dobra postawa i wygoda zwiększają wydajność pracy i są ważne dla wpajania zdrowych nawyków u dzieci. Pomyśl o odległości dzieci od ekranu komputera, pozycji ich nadgarstków w trakcie pisania, a także o postawie, jaką przyjmą siedząc na fotelu.

Dopasuj swoje meble

Upewnij się, że bierzesz pod uwagę gusta i zainteresowania dla swoich dzieci; mogą chcieć dostosować swój obszar pracy z tematycznymi plakatami i rysunkami swoich ulubionych książek i postaci filmowych. Twoje dzieci są o wiele bardziej skłonne czuć się szczęśliwe i pracować lepiej, jeśli ich biurko pasuje do ich osobowości.

Rozmiar jest wszystkim

Kiedy Twoje dzieci zaczną same korzystać z biurka, musisz wziąć pod uwagę, że łatwy dostęp jest priorytetem - nie będą już miały Cię tam, aby im pomóc. Upewnij się więc, że wszystkie meble pasują do ciała Twojego dziecka i są bezpieczne - wolne od ostrych narożników i krawędzi. Jeśli Twoje dzieci czują się szczęśliwe i zdrowe w tym środowisku pracy, to zdziała to cuda psychiczne - pamiętaj, jak szybko dzieci kształtują swoje nawyki. To, że Twoje dzieci w końcu wyrosną na dorosłych, nie oznacza, że powinieneś je ubierać w zbyt duże ubrania w oczekiwaniu; muszą czuć się komfortowo i swobodnie, aby wykształcić dobre nawyki.

Bezpieczne przechowywanie rzeczy

Półki, przegródki i szuflady, w których twoje dzieci mogą przechowywać swoje rzeczy, to zdecydowany plus. Wasze dzieci nie tylko docenią posiadanie własnej "prywatnej" przestrzeni na rzeczy w miejscu pracy, ale także zachęcą do dobrych nawyków odkładania rzeczy i dbania o rzeczy osobiste.

Czy to jest funkcjonalne?

To biurko jest biurkiem dla dzieci, a nie biurowym. Więc prawdopodobnie nie potrzebujesz nudnych rzeczy, takich jak dziurkacze i zszywacze (te również mogą być niebezpieczne), jeśli twoje dzieci są naprawdę małe. Pamiętaj też, aby zachęcać do korzystania z tej przestrzeni jako "obszaru biurka" i unikać wypełniania go zabawkami. Dziecięce biurko powinno być miejscem do nauki, a wypchanie go pełnymi zabawkami nie pomoże. Upewnij się, że jest ona wolna od bałaganu i łatwa w użyciu.

Nasz Stół Sztuka i Rzemiosło Dziecięce to idealna przestrzeń dla dzieci. Od malowania, rysowania, klejenia i krojenia po poważniejsze prace domowe, to biurko zapewnia dużą ilość miejsca, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby pomóc Twoim dzieciom. Stół jest odpowiedni dla dwójki dzieci i jest wyposażony w dwa krzesełka, które mają małe oparcia dla wygody. Na stole jest mnóstwo miejsca do przechowywania artykułów stacjonarnych, artystycznych i rzemieślniczych, a stół ma nawet wbudowaną rolkę papieru, dzięki czemu Twoje dzieci mogą pracować na własnych projektach...

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾