•   Niedziela, 21 kwietnia 2024
Porady

Ubranka dla dziecka: jakie tkaniny wybierać dla dziecka?

Wybierając ubranka dla dziecka należy robić to nie pod kątem estetycznym, ale przede wszystkim z myślą o jak najlepszym materiale, z którego są wykonane. Odpowiedni dobór tkanin da dziecku potrzebny komfort i sprawi, że ubrano będzie mogło być noszone przez długi czas. Na jakie materiały najlepiej będzie zwracać uwagę podczas zakupów?

Ubranka dla dziecka: bawełniana wygoda

Bawełna to znakomita tkanina, znana już w czasach starożytnych. Doceniana była zarówno przez cywilizowane narody jak Egipcjanie czy Grecy, ale też przez plemiona południowoamerykańskie. Obecnie jest to najpopularniejszy materiał, z którego wytwarzane są ubrania. Jest wygodna i niezwykle trwała. Jest na tyle delikatna, że nie powoduje podrażnień u dziecka, a także nie krępuje mu ruchów. Ubrania z bawełny nadają się także dla alergików.

Istnieją nawet hodowle bawełny ekologicznej, której uprawa nie przynosi szkód naturalnemu środowisku. Nadaje się na materiał do uszycia każdej części garderoby dla dzieci.

Ubranka dla dziecka: subtelny len

Len to najstarsze znane człowiekowi włókno. Początkowo, w okresie neolitu używany był jako sznurek a w Starożytnym Egipcie wykorzystywano jego właściwości w procesie mumifikacji. Obecnie jest to wysoce ceniony, bardzo dobry i delikatny materiał zarówno do produkcji ubrań jak i materiałów ozdobnych. Len jest wyjątkowo trwałym i wygodnym materiałem. Zapewnia znakomitą przewiewność. Bez większych problemów można stosować go do wrażliwej skóry, nie elektryzuje się. Dodatkowo, wykazuje działanie antybakteryjne.

ubranka dziecięce

Ubranka dla dziecka: ciepło płynące z wełny

Wełna jest bardzo ciepłym materiałem. Jej właściwości termoizolacyjne czynią ją idealnym ubraniem na zimne jesienne i zimowe spacery. Wełna nie tylko zatrzymuje ciepło, ale także znakomicie reguluje proces oddychania skóry, jednocześnie wchłaniając sporo wilgoci (nawet i 35% swojej masy). Ubrania z wełny nadają się przede wszystkim na zimę. W innych porach roku mogą być zbyt ciepłe jak na nasz klimat. Jednym ze sposobów może być połączenie jej z innym materiałem.

Wszystkie wyżej wymienione tkaniny to świetny materiał na dziecięce ubranka. Na konkretny z nich powinniśmy decydować się w zależności od zapotrzebowania. Ubranka z lnu i bawełny nadają się w szczególności na ciepłe pory roku lub warstwę blisko ciała. Wełna to zupełnie inna para kaloszy. Ciepła i gruba stanowi znakomitą barierę termoizolacyjną. Ubrania z wełny jednak często są dość "gryzące" więc nie warto nakładać ich jako pierwsza warstwa odzieży przy ciele.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾