•   Niedziela, 21 kwietnia 2024
Wyprawka

5 zasad, które pomogą Ci wybrać kocyk dla niemowląt. Jakie są najlepsze kocyki dla dzieci?

Jaki kocyk będzie najlepszy dla dziecka? Czy będzie to minky, bawełniany czy może bambusowy? Nie ma jednego dobrego wyboru, więc obowiązkowo trzeba zapoznać się z podstawowymi zasadami, które ułatwią wybór.

 1. Kocyk dla dzieci powinien być miękki i elastyczny
  Dzieci uwielbiają miękkie i przyjemne w dotyku rzeczy. To powinno być podstawowym kryterium jego wyboru. Nie wolno jednak zapominać o elastyczności, To ta cecha jest szczególnie ważna jeśli chodzi o dokładne otulenie dziecka w różnych warunkach. Wiele kocyków z tanich materiałów, traci swoje właściwości już po kilku praniach. Prasowanie tylko pogarsza sprawę. Jednym z lepszych materiałów jest polarek minky - miękki i przyjemny w dotyku poliester, którego nie trzeba prasować. Należy jednak zwrócić uwagę na podróbki, gdyż oryginalny materiał jest dość drogi, dlatego na rynku pojawiło się dużo słabych jakościowo tworów.
 2. Odpowiedni rozmiar kocyka jest bardzo ważny
  Optymalnym rozmiarem jest kocyk 75x100cm. Jest to najpopularniejszy obecnie rozmiar, wykorzystywany przez wiele firm. Oczywiście nie musi być dokładnie taki, jeśli wymiary będą różniły się o 5cm w jedną czy drugą stronę to nic się nie stanie. Kocyk o takich wymiarach może służyć dziecku przez kilka lat. Bez problemu da się nim otulić niemowlęta jak i 2-3 letnie dziecko. Większe kocyki nadadzą się dla starszych dzieci, ale dla noworodków będą już zdecydowanie zbyt duże, przez co trzeba go będzie składać i będzie mógł się plątać w kołach wózka. Dużo lepiej kupić nowy, większy, gdy dziecko już dorośnie.

kocyk dla niemomwlaka

 

 1. Kocyk dla całej rodziny
  Jeśli kocyk jest dobry, to każdy w domu chce go mieć. Nie kupujmy więc dzieciom produktów, których sami nie chcielibyśmy używać. Miękki i ciepły kocyk pomaga utulić dziecko do snu, ale sprawdza się także, gdy mama chce pooglądać film i okryć sobie nogi. Odpowiedni kocyk daje dzieciom poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Wzbudza pozytywne emocje. Potrafi uspokoić i ułatwić zasypianie.
 2. Design nie jest najważniejszy
  Dzieci uwielbiają otaczać się pięknymi rzeczami, postaciami z bajek i telewizji. Najmilsze kocyki najczęściej nie są jednak tak wzorzyste i kolorowe. Warto więc przyjąć kompromis miedzy użytecznością, a wyglądem kocyka. gdyż to drugie bardzo łatwo można zepsuć, nieopatrznie strącając kocyk do błota lub zalewając herbatą. Tymczasem na użyteczności nic wtedy nie straci.
 3. Uzupełnienie ubioru
  Kocyk powinien być uzupełnieniem ubioru dziecka, a nie jego zastępstwem. Dzieci najlepiej ubierać na cebulkę, tak by były przygotowane na zmienne warunki atmosferyczne, a okrywać kocykiem tylko gdy tego potrzebuje. Zdecydowanie kocyk nie powinien zastępować skarpetek i rękawiczek.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾