•   Niedziela, 21 kwietnia 2024
Wyprawka

Wspomóż rozwój dziecka

Od momentu, w którym kobieta decyduje się na posiadanie dziecka, zaczyna znacznie bardziej dbać o swoje zdrowie. W końcu będzie odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale również za maleństwo, które będzie nosiła pod sercem. Przez cały okres ciąży dba się o to, by zdrowo się odżywiać, ale również w ostatnim czasie coraz większy nacisk jest na właściwą aktywność fizyczną. Dzięki temu, że kobieta ćwiczy w ciąży, znacznie łatwiej jest jej przejść przez poród, ale jednocześnie po okresie ciąży szybciej wraca do formy. Dlatego właściwy zestaw ćwiczeń, powinien być opracowany przez specjalistę, jak i również regularnie wykonywany. Dieta, aktywność fizyczna i dobre samopoczucie mają pozytywny wpływ na rozwój maleństwa. Jednak wiele osób zapomina o tym, że również po porodzie mamy wpływ na to, czy maluszek będzie się prawidłowo rozwijał. Warto wybierać takie produkty i stosować takie metody, które wspomogą jego rozwój, jak i również zapewnią maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Poczucie bezpieczeństwa po porodzie

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że po narodzinach cały nasz świat jest zupełnie obcy dla maluszka. Uczy się nie tylko oddychać naszym powietrzem, ale również poznaje swoje najbliższe otoczenie. Nowe dźwięki, nowe przedmioty czy reakcja na dotyk- to wszystko jest dopiero poznawane. Dlatego tak ważnym jest, by na samym początku dostarczać dziecku bodźców, które już dobrze zna. Należy uczynić naprawdę wszystko, by zapewnić maleństwu maksymalnie dużo poczucia bezpieczeństwa. To szczególnie istotne, ponieważ dzięki temu nie tylko maluch znacznie szybciej przyzwyczai się do całkowicie nowej rzeczywistości, ale również wpłynie to pozytywnie na jego rozwój. Każdy człowiek, gdy znajduje się w całkowicie nowej sytuacji, znacznie lepiej potrafi ją zaakceptować w momencie, w którym ma poczucie bezpieczeństwa. Z tego właśnie powodu tak duże znaczenie ma odpowiednie podejście do urządzania pokoju maluszka.

Kołyska drewniana dla dziecka

Wyposażenie pokoju maluszka

Rodzice bardzo często decydują się na zastosowanie wielu kolorów, zapominają jednak o tym, że dla maluszka będzie to działało drażniąco. Należy postawić na delikatne, pastelowe barwy, modne są również biele. Wiadomo, że z czasem pojawią się zabawki czy dodatki, które będą posiadały bardziej intensywne barwy. Delikatne kolory wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co ma szczególnie duże znaczenie dla pierwszych sześciu miesięcy życia. Wyposażenie pokoju to nie tylko kolory, ale również wyposażenie. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się kołyska wertykalna. Kołysanie wzdłuż linii kręgosłupa sprawia, że maluch otrzymuje bodziec, który doskonale zna i pamięta z czasów ciąży.

Kołyski wertykalne

Kołyski, które wykonują ruch wzdłuż ciała, nie tylko wzmagają poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim mają pozytywny wpływ na rozwój maluszka. Regularne bujanie dziecka w ten sposób sprawia, że maluch jest wyciszony, spokojny i znacznie łatwiej zasypia. Zostało naukowo udowodnione, że kołyska DREAMER™ stosowana przez pierwsze pół roku po narodzinach ma ogromny wpływ na regulację układu nerwowego. Bujanie w ten sposób imituje ruchy, których maluch doświadcza, będąc w łonie matki. Z tego właśnie powodu kołyska wertykalna jest wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka dziecięcego. Ma to szczególnie duże znaczenie, ponieważ jej rozmiary umożliwiają ustawienie obok łóżka rodziców, tym samym można być blisko maluszka przez całą noc. Kołyski te mają jeszcze jedna ogromną zaletę, otóż bujanie nie uszkadza łóżka rodziców, czy też mebli, które stoją obok. Tym samym można je ustawić zarówno w sypialni, jak i w każdym innym pomieszczeniu przy ścianie. To połączenie praktycznego z przyjemnym, za co ten model kołyski jest szczególnie doceniany.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾