•   Niedziela, 16 czerwca 2024
Porady

Jak najlepiej dbać o swoją biżuterię? Pięć uniwersalnych zaleceń

Twoja inwestycja w biżuterię będzie zawsze opłacalne, zarówno finansowo i emocjonalnie: jest pewne, że każdy kawałek w osobistej kolekcji ma historię do opowiedzenia. Rzeczy, które cenisz (i nie tylko) zasługują na to, by obchodzić się z nimi z należytą troską: dzięki odpowiedniej pielęgnacji staną się pamiątkami rodzinnymi, a Twoje wnuki będą miały wspaniałą kolekcję. Zhenya Galaktionova, projektantka marki Infanta i założycielka Twelve, moskiewskiego concept store, podzieliła się swoimi uniwersalnymi zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji biżuterii wykonanej ze srebra, złota i innych materiałów z inkrustacją lub bez. Wyglądaj modnie z Textil Market!

Regularnie czyść swoją biżuterię.

Z czasem każdy metal może zmatowieć, dlatego polecam regularne czyszczenie srebrnej i pozłacanej biżuterii, używając suchej flaneli, irchy lub szmatki, aby przywrócić jej blask. Miękka szczoteczka (do zębów) zanurzona w ciepłej wodzie i mydle dla dzieci również się sprawdzi.

Zdejmuj biżuterię, gdy jesteś aktywna fizycznie

Każda aktywność fizyczna może spowodować zarysowanie lub deformację metalowej części biżuterii, a także pęknięcia lub wyszczerbienia kamieni, dlatego pamiętaj, aby zdejmować biżuterię przed treningiem lub inną aktywnością fizyczną.

Również biżuteria nie powinna być narażona na działanie zbyt wysokiej temperatury; zdejmij wszystkie łańcuszki, kolczyki, bransoletki i pierścionki, jeśli kiedykolwiek będziesz korzystać z sauny lub solarium.

Unikaj kontaktu biżuterii z chemią gospodarczą i kosmetykami.

Kontakt produktów kosmetycznych i środków czystości z biżuterią może prowadzić do powstawania plam, przebarwień i uszkodzeń powierzchni metali na skutek utleniania. To samo może się zdarzyć, gdy długotrwała ekspozycja na makijaż, balsam do opalania, perfumy i inne produkty kosmetyczne mogą powodować przebarwienia.

Dbaj odpowiednio o swoje perły i biżuterię z kamieni naturalnych

Biżuteria z perłami i kamieniami naturalnymi powinna być przechowywana w sposób chroniący ich kolor i połysk, unikając bezpośredniego działania promieni słonecznych. Kiedy idziesz na plażę, zostaw swoje perły w sejfie pokoju, gdy idziesz na plażę, jak nie będą one jak jodowana woda morska. Jeśli nie chcesz się z nimi rozstawać, po pływaniu opłucz je świeżą wodą i osusz.

Przechowuj biżuterię w etui

Najlepszym sposobem na przechowywanie biżuterii jest przechowywanie jej w osobnym etui lub w specjalnej kasetce. W tej ostatniej kasetce zazwyczaj mieszczą się mini kolekcje: kolczyki wsuwa się w specjalnie przewidziane do tego otwory, pierścionki "sznuruje" na wyściełanej półce, łańcuszki nosi się i składa w kieszonkach, aby uniknąć zacięć i supełków.
 

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾