•   Czwartek, 18 lipca 2024
Wyprawka

Jaka butelka do karmienia?

Wiele mam młodych sobie zadaje pytanie - jaką wybrać butelkę do karmienia? Rodzice mają wiele wątpliwości. Mleko płynące z piersi nie musi być przygotowywane specjalnie. Inna sprawa się ma ze zrobieniem modyfikowanej mieszanki. Warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

1. Karmienie butelką noworodka

Dbałość o akcesoria czyste przeznaczone do karmienia to absolutna podstawa. Najlepiej jest umyć butelkę od razu po jej użyciu. Nie powinniśmy doprowadzać do tego, aby resztki mleka na ściankach zasychały. Jest to przecież pożywka dla bakterii. Do ręcznego mycia używać można przeznaczonej do tego celu szczoteczki czy też płynu do naczyń. Warto przy myciu sprawdzić także stan smoczków. Szczególnie jest to ważne, gdy nasze dziecko ma już ząbki.

Wiele młodych mam zadaje sobie pytanie – jaka butelka do karmienia jest najlepsza dla dziecka? Rodzice maluchów karmionych butelką mają mnóstwo wątpliwości co do spraw technicznych. Mleka płynącego z piersi nie trzeba w żaden sposób przygotowywać. Inaczej jest ze zrobieniem mieszanki modyfikowanej. Oto kilka wskazówek, w które powinni zagłębić się rodzice, zanim podadzą swojemu dziecku butelkę z mlekiem.

Na samym początku śmiało wystarczą dwie butelki małe o pojemności do 150 ml.

butleka dla dziecka

2. Najlepsze butelki do karmienia dzieci.

Rozwiązaniem doskonałym jest zakup akcesoriów, którzy można dezynfekować w specjalnym wyparzaczu. Włożyć wystarczy na kilka minut do niego butelkę. Można również sięgnąć po samosterylizującą butelką. Dezynfekuje się ją w mikrofalówce.

Butelka do karmienia może być plastikowa lub też szklana. Posiadać może czujnik ciepła. Karmiony butelką noworodek je jakieś sześć do siedmiu razy na dobę. W miesiącu drugim wypada jakieś sześć karmień dziennie. W pierwszych sześciu miesiącach jest najwygodniej pomyśleć o butelkach niewymyślnych. Raczej powinny to być proste kształty, odpowiedniej wielkości czy też szeroki otwór. Najważniejsze jest to, aby można było butelkę w łatwy sposób umyć, wsypać wygodnie oraz wymieszać mleczną mieszankę.

Nie wszystkie jednak butelki do karmienia niemowląt się do tego nadają. Zadbać należy także o odpowiednią pozycję podczas samego karmienia. Musi być wygodnie zarówno dziecku jak i także mamie. Maluch najlepiej się będzie czuł gdy będzie przytulony do brzucha. Powinien być skierowany lekko w naszą stronę. Głowa oczywiście musi być wyżej, a niżeli nogi oraz pupa. Nie można karmić niemowląt w leżącej pozycji. Mogą się w takiej pozycji zakrztusić. Uważajmy naprawdę.

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾